piątek, 24 października 2014

 Everyone changes and matures over time. Everything we experience, what we encounter, affects our tastes and views. I sense it not just when it comes to fashion choices, but also professional. Normally I'm in interior design and fashion with all related fields are variety to everyday life and one of the hobby. My taste in all of these areas become refined and more sophisticated. Unconventional connections, noble materials, moderate eclecticism, dark colors, classics interfuses with modernity - are keynotes that inspire me the most. With this style I identify in 100%. Still, I appreciate the minimalist and scandinavian style , which is very well popular in Poland and gained a lot of followers.
I am more than sure that enthusiasts of black walls in the bedroom will be rather few. Although all I would like to share with you the inspirations that I found in the internet and particularly handy to my liking
_________________________________________________________________________________

 Każdy człowiek zmienia się i dojrzewa z upływem czasu. Wszystko czego doświadczamy, z czym się stykamy, wpływa na nasze upodobania i poglądy. Odczuwam to, nie tylko jeśli chodzi o wybory modowe, ale także zawodowe. Na co dzień zajmuję się projektowaniem wnętrz, a moda i wszystkie pokrewne dziedziny są urozmaiceniem codziennego życia i jednym z hobby. Mój gust w obu tych dziedzinach "wyrobił się" i stał się bardziej wysublimowany. Niesztampowe połączenia, szlachetne materiały,umiarkowany eklektyzm, ciemne barwy, klasyka przenikająca się z nowoczesnością - to motywy, które inspirują mnie najbardziej. Z takim stylem utożsamiam się w 100 %. Wciąż jednak cenię sobie styl minimalistyczny jak i skandynawski, które bardzo dobrze przyjęły się w Polsce i zdobyły mnóstwo zwolenników.
Jestem więcej niż pewna, że entuzjastów czarnych ścian w sypialni znajdzie się raczej niewielu. Mimo wszystko, chciałabym podzielić się z Wami inspiracjami, które znalazłam z internecie i szczególnie przypadły mi do gustu.Black mixed with white and bronze looks incredibly elegant and timeless. 
Gold, chrome or copper accessories add flavor and light up the interior. 
Large wall veneer and marble coverings are very impressive , but unfortunately also expensive. 
It's all about details of course without them interior would look empty and impersonal. 
Selecting the appropriate standing and hanging lighting, textiles, paintings and decoration is the essence of this style. 

(Images are not my property. Source: Pinterest, Tumblr)
_________________________________________________________________________________

Czerń przełamana z bielą i brązem wygląda niesamowicie elegancko i ponadczasowo. 
Złote, chromowane czy miedziane dodatki dodają smaku i rozświetlają wnętrze. 
Wielkoformatowe okładziny ścienne z forniru i marmuru są bardzo efektowynym rozwiązaniem, ale niestety także kosztownym. 
Oczywiście siła tkwi w dodatkach, bez nich wnętrze wyglądałoby na puste i bezosobowe. 
Dobranie odpowiedniego stojącego i wiszącego oświetlenia, tekstyliów, obrazów i dekoracji stanowi kwintesencję tego stylu. 

(Zdjęcia nie są moją własnością. Zródło: Pinterest, Tumblr)

5 komentarzy :

 1. Bardzo przemiawiają do mnie takie wnętrza ,stylizacje. Jak ze wszystkim...mnie przy urządzania wlasnego domu zAbrakloby konsekwencji ;) poza tym i tak to surowo-eleganckie wnętrze byloby zaburzone przez....tu puzzle, tu jakas lalka,kolorowanka, pisak;);) a tu oczywiscie piłka czy prace moich panieniek :)
  Powiedzmy mimo ,ze dominuje u mnie styl skandynawski do jest on. Mocno.......eklektyczny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno taki styl nie wybacza codziennego rozgardiaszu :( W przeciwnym razie mieszkanie/dom będzie wyglądać na zagracone. Przy dzieciach jest niezwykle trudno opanować ład i porządek. Ale może jak dzieciaki podrosną? :)

   Usuń
 2. Zdj nr 6 i 12 to moj klimat:-) Ja uwielbiam styl nowojorski:-)

  OdpowiedzUsuń