poniedziałek, 24 listopada 2014

 From all of the H&M collaborations with high fashion designers the one which I liked the most is by Isabel Marant. Mainly because every piece was just wearable on daily basis. Besides, I appreciate the tailoring of this fashion house. Mrs. Marant blends feminine, masculine and casual style in a very studied way. Other collaborations in no way formed part of my taste. I didn't tolerate all this confusion which accompanied them. I decided that I don't want to participate in it. Although grey coat from this collection caught my eye, I gave up the purchase. I found very similar one in Mango the other day. Moreover - it was on sale! The composition of the material was quite resonable. Considering the fact that oversize cut allows to wear thick sweater underneath, coat would be suitable for a coming frost.
It's more like blazer than the real coat which makes it even more quaint, but in the end that what fashion is all about.
______________________________________________________________________________

 Ze wszystkich designerskich kolekcji marki H&M, najbardziej spodobała mi się ta z Isabel Marant. Głównie dlatego, że każda rzecz nadawała się do noszenia na co dzień. Poza tym, cenię sobie krawiectwo tego domu mody. Projektantka w ciekawy sposób łączy ze sobą style (kobiecy, męski, casual) i faktury materiałów. Pozostałe kolaboracje w żaden sposób nie wpisywały się w mój gust. Nie toleruję całego zamieszania, który im towarzyszy. Stwierdziłam, że nie będę w tym po prostu uczestniczyć. Mimo, że wpadł mi w oko luźny, szary płaszcz, odpuściłam zakup. Udało mi się trafić na całkiem podobny w Mango, co więcej, był przeceniony. Skład materiału jest całkiem w porządku, a biorąc pod uwagę, że pod spód można założyć grubszy sweter, będzie odpowiedni nawet gdy przyjdą mrozy. Jest nieoczywisty, bo bardziej przypomina za dużą marynarkę niż płaszcz, ale w końcu o to w tym fasonie chodzi.


boots - Stradivarius | jeans - Mohito | sweater - Zara | coat, bag - MNG

7 komentarzy :

 1. świetny look!

  Pozdrawiam,
  Fit

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy sweter pochodzi z obecnej kolekcji??

  OdpowiedzUsuń
 3. Błagam-nie kolaboracja tylko współpraca. Słowo angielskie collaboration nie jest opdowiednikiem polskiego słowa kolaboracja. Chyba niektórzy juz zapomnieni co to jest kolaboracja;). Ja wiem, ze nagminnie nawet w prasie typu Elle czy Twój Styl używa się słowa kolaboracja i stąd byc może teraz jest ono obecne na blogach, ale to chyba jest tylko swiadectwa coraz gorszego wykształcenia polskiego środowiska dziennikarskiego, niestety.

  OdpowiedzUsuń