piątek, 19 grudnia 2014

 Ponoć kobietom nie można dogodzić. Otóż nie, można. (Prawie) każdy prezent, ofiarowany ze szczerego serca, nie ważne czy kosztowny, czy zrobiony własnoręcznie za grosze, po prostu cieszy. Tym bardziej w święta. Uszczęśliwianie na siłę lub też kupowanie prezentu "pod siebie", czyli "mi się podoba, to Jej pewnie też się spodoba", zdecydowanie odradzam. Kurczowe trzymanie się praktycznego aspektu prezentu, także nie jest dobrym rozwiązaniem. Prezent przede wszystkim ma cieszyć i podobać się osobie obdarowywanej. Rozumiem, że kupienie nowego odkurzacza, gdy stary się zepsuł jest rozsądnym i praktycznym posunięciem, ale wyślemy tym raczej kiepski sygnał, prawda? Zwłaszcza, jeśli kochana Żona/Partnerka/Dziewczyna marzyła od dawna o czytniku albo o nowych perfumach. Podałam drastyczny przykład, ale sami wiecie, słyszało się różne historie...
Poniżej moje propozycje na prezent świąteczny dla kobiet:1. Wszystkie 6 sezonów Sex and the City - 339 zł  www.allegro.pl

Weekend wyjęty z życiorysu. To babski serial, do którego można wracać wielokrotnie. Na maraton serialowy w gronie przyjaciółek idealny!

2. Bransoletka Pandora, którą można spersonalizować. Ceny od 250 zł za bransoletkę i od 59 zł za koralik. Najlepiej wcześniej przejrzeć katalog online na www.pandora.net i na spokojnie dokonać wyboru, zadzwonić do najbliższego salonu, poprosić o odłożenie konkretnych modeli, przyjść do salonu tylko po odbiór. Uniknie się czekania w kolejkach.

Ostrzegam - uzależnia. Biżuteria tworzona jest z dbałością o każdy detal, warta swojej ceny. Tematykę zawieszki/koralika można dobrać do okoliczności. Jest to miła pamiątka, którą można nosić na co dzień.

3. Voucher na zabieg w salonie SPA. Ceny od 100 zł.
Wybór jest przeogromny, od masażu klasycznego, po kąpiele błotne, zabiegi relaksacyjne itd.
Tylko z zabiegami odchudzającymi raczej bym uważała...

4. Praktycznie każda marka umożliwa w swoich salonach zakup kart upominkowych. Zwykle są to karty na kwoty: 50-1000 zł. Jeśli już kompletnie nie wiemy, co danej osobie sprezentować. Myślę, że taka dowolność w wyborze asortymentu, nie jest złym pomysłem.

5. Perfumy Serge Lutens La Fille De Berlin - 389 zł www.douglas.pl

Piękny, wyrazisty zapach. Bardzo oryginalny i trwały.

6. Jedwabne kimono, Zara Home,  - 379 zł www.zarahome.com
Jedwabna koszula nocna, Zara Home - 179 zł www.zarahome.com

Można oczywiście pokusić się o czarne koronki, ale taki zestaw jest równie miły dla oka, prawda?

7. Kaszmirowy szal Bloom - 549 zł www.zalando.pl

Drogi dodatek, ale zdecydowanie warty inwestycji. Dodaje klasy i elegancji w codziennym stroju.

8. Weekend w Rzymie (albo cały tydzień!). Piękne miasto, pozostaje w pamięci na bardzo długo. Ceny takiego wyjazdu uzależnione są od sposobu transportu, standardu hotelu. Ceny na miejscu nie są zbyt wysokie.

9. Wspólna sesja fotograficzna.

Kobiety lubią być fotografowane, chociaż pewnie nie każda się do tego przyznaje. Ślubne sesje wydają się czasem zbyt "pozorowane". Może taka bardziej spontaniczna wersja, byłaby ciekawą pamiątką, którą będzie można przekazać dzieciom lub wnukom.

10. Całkiem niezłym pomysłem na prezent świąteczny jest własnoręcznie wykonana ozdoba lub ciasto, tudzież inna tradycyjna potrawa. Zdecydowanie każda kobieta doceni pomoc na tym polu. Mężczyzna, który umie gotować, to skarb, a przez żołądek trafia się do serca!

0 komentarze :

Prześlij komentarz